COVID-19

17.3.2020

V současné epidemiologické situaci je třeba na KAŽDÉHO pacienta s respiračním onemocněním pohlížet jako na potenciálně nemocného COVID-19. Takových pacientů vyšetří každá ordinace praktika denně desítky a není dále možné, aby praktičtí lékaři pracovali bez ochranných prostředků.

 

Doporučený postup:

 

ODLOŽIT kontroly chronických pacientů bez akutních potíží. Odložit též veškeré preventivní prohlídky, očkování atd. Pravidelnou medikaci řešit vystavováním eReceptu.

Pacientům v karanténě vystavit e-Neschopenku pouze na základě telefonické konzultace. Pacienty s, ve vztahu k dané situaci !, banálními problémy řešit mailově nebo telefonicky. Stejně tak u všech, kde je to z medicínského hlediska možné ( drobné úrazy, bolesti zad , kožní problémy..)

 

REDUKOVAT ORDINAČNÍ HODINY, je-li to možné zkrátit pro perzonál dobu expozice virem na minimum

 

JE NEPŘÍPUSTNÉ z epidemiologických důvodů mísení zdravé populace s nemocnými v čekárnách a ordinaci praktika

 

OMEZIT péči NA PACIENTY S AKUTNÍMI POTÍŽEMI. Pacienti, na které se vztahuje

karanténa a mají zároveň klinické příznaky , dle platných postupů nutno směrovat na krajskou hygienickou stanici a linku 112.

 

UKONČIT s okamžitou platností poskytování pracovně-lékařské služby a zbytnou posudkovou činnost (řidičské a zbrojní průkazy, jiné posudky, výpisy z dokumentace atd ).Zastavit šetření pro potřebu posudkové služby ČSSZ (invalidní důchody, bezmocnosti)

 

V okamžiku, kdy dojdou předepsané ochranné pomůcky nejsme schopni zajistit bezpečný provoz ordinace, pak dojde k převodu praxí do nouzového režimu. Ambulance budou uzavřeny, budou poskytovány pouze telefonické či elektronické konzultace, předpis e-Receptů a vystavování e-Neschopenek, bez fyzického kontaktu. Naše síly budou přesměrovány do zdravotního systému k zajištění bazální péče o akutní pacienty cestou lékařské pohotovostní služby či urgentních příjmů. Jako možné je i řešení, že péče bude zajištěna pouze v několika vybraných ordinacích v každém regionu, které budou vybaveny potřebnými ochrannými pomůckami.