Kdo chodí pozdě spát...

09. 01. 2018
Kdo chodí pozdě spát, nemusí mít kvůli tomu špatné svědomí, zásadní význam totiž nemá čas, nýbrž kvalita (hloubka) spánku. Pro dobrý spánek byste měli projít fází hlubokého spánku a snů. V kolik hodin jednotlivé fáze prožijete, je zcela nepodstatné.

Zakázat dětem sladkosti...

09. 01. 2018
Zakázat dětem sladkosti je těžké. Proto tu existuje mýtus, že po nich budou děti jako nekontrolovatelné tornádo. Pokud chcete, aby dítě nejedlo sladkosti ve velké míře, použijte alespoň věrohodný důvod - riziko obezity, vzniku cukrovky nebo nejlépe riziko poškození zoubků. Pokud jde o zvýšenou hyperaktivitu, žádná studie souvislost mezi ní a sladkostmi nepotvrdila.

Lidé mají pět smyslů...

09. 01. 2018
Lidé mají pět smyslů. Jejich výčet je snadný: zrak, sluch, čich, chuť a hmat. Ve skutečnosti je smyslových orgánů více než dvacet. Tak např., jeden z nich nám pomáhá pociťovat teplotní změny, další udržovat rovnováhu, třetí umožňuje navigaci v prostoru... Za hlad, žízeň, bolest také odpovídají specifické receptory.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.